Jdi na obsah Jdi na menu

Broumovský gambit 2017

Dne 10.6.2017 byl v krásném prostředí  Broumovské kláštera sehrán již devátý ročník otevřeného  šachového turnaje pod názvem Broumovský  gambit. Turnaje se zúčastnilo mnoho předních hráčů našeho regionu jak z Čech tak i zen sousedního Polska. Turnaj byl hrán ve dvou kategoriích. První byla pro děti do 15.roků a druhá pro dospělé.

V kategorii do 15-let zvítězil polský borec Wilk Aleksander  před Kačírkem s Pandy Rychnov a  Mirkem Kuřetem s pořádajícího oddílu.

V hlavní kategorii zvítězil Broumovský odchovanec ( v současnosti hráč Slavie Hradec Králové ) Michal Štěpán. Nutno poznamenat že velmi překvapivě ale zaslouženě. Na dalších místech stupňů vítězů se dále umístil mistr FM Kačírek z Rychnova  a Prudek Jiří s oddílu Krásná Lípa.

Celý turnaj provázela velmi přátelská atmosféra a bojovný duch všech přítomných účastníků.vše umocňovalo kouzelné,až romantické, prostředí kreslírny kláštera Broumov.

Závěrem chci poděkovat agentuře pro rozvoj Broumovska, zejména panu Ing.Jaroslavu Betašovi   a Petru Milerovi za umožnění a pomoc s realizací tak vydařeného šachového klání.

Nutno podotknou,že v příštím roce nás čeká již desátý ročník a za organizační výbor bych si přál ještě větší účast a samozřejmě i možnost sehrání šachového turnaje opět v tak báječném prostředí, které se pro tuto v pravdě královskou hru tak baječně hodí.